درباره مونالیزا تاچ

امروزه استفاده از لیزر در پزشکی جایگاه ویژه‌ای دارد و بعنوان یک ابزار ویژه، در بسیاری از موارد کاربرد روز افزون پیدا کرده است.

لیزر co2  از سال ۱۹۹۵ در زمینه‌ی جوانسازی و جراحی مورد استفاده‌ی گروه عظیمی از متخصصین پوست، جراحان و جراحان پلاستیک قرار گرفته است و نتایج قابل ملاحظه‌ای در این خصوص بدست آمده، به گونه‌ای که لیزر یکی از ابزارهای اصلی کار این متخصصین شده است.

کمپانی DEKA از سال ۲۰۰۸، با توجه به اینکه لیزر co2 سبب جوانسازی پوست می‌شود، ایده‌ی جدیدی را مطرح نمود: (جوانسازی واژن با استفاده از لیزر) . Co2البته جوانسازی در واژن مفهوم جدید و قابل تعریف می‌باشد، به این معنا که با استفاده از لیزر بتوانیم تمام عملکردهای واژن و مخاط را به حالت نرمال و طبیعی بازگردانیم، و سبب بازسازی و بهبود فعالیت متابولیکی واژن شویم). اما برای رسیدن به این هدف کمپانی DEKA با چالش‌های جدیدی روبرو شد، زیرا بافت پوست و مخاط ساختارهای متفاوتی دارند، بنابراین ملزم به طراحی و تولید لیرز جدیدی شد که بدون آسیب به بافت مخاط و با عمق نفوذی مناسب عملکردی ایمن و مؤثر داشته باشد. در این خصوص، شروع به انجام کارهای تحقیقاتی در این زمینه نمود، پروتکل‌ها و دوزهای مختلفی از لیزر را مورد بررسی و آزمایش قرار داد.

استفاده از لیزرهای پوستی و پالس‌های نرمال نمی‌توانست عمق نفوذی مناسب و انرژی کافی جهت تحریک فیبروبلاستی عمیق داشته باشدو فقط اثری گذرا و کوتاه مدت بر روی بافت می‌گذاشت و منجر به ورم کوتاه مدت در بافت می‌شد.

به منظور جبران این کاستی و دسترسی به عمق بیشتر از لامیناپروپیا مجبور به افزایش بیش از حد انرژی شدند که مقدار زیادی اثر حرارتی در سطح اپیتلیوم تخلیه می‌گردید و در نهایت منجر به آسیب، تولید کلاژن های تایپ ۱ و فیبروز بافتی می‌شد.

در نهایت به این نتیجه رسیدند که جهت کار واژینال نیز به تکنولوژی متفاوتی نسبت به CO2 فرکشنال‌های پوستی دارد، بنابراین در صدد طراحی و تولید Smartxide2 با نام تجاری MonalisaTouch، با توان ۴۰ وات تیوب فلزی و پالس خاص لیزر بنام دکا پالس، که توسط این کمپانی ثبت اختراع گردیده، انقلابی عظیم در عرصه‌ی تکنولوژی و تجهیزات پزشکی بهمراه داشته است.

طبق تجربیات بدست آمده توصیه‌ی اکید می‌شود که بمنظور حفظ رضایت بلند‌مدت مراجعین و جلوگیری از عوارض ناخواسته برای بیماران به هیچ عنوان از لیزر های co2 فرکشنال پوستی توسط پروب واژینال کار نشود.

برگرفته از سایت smilemonalisa